15. Mazurská olympiáda

 

Letos se na naší škole konala již 15. Mazurská olympiáda. Ranní jinovatka roztála a vysvitlo sluníčko a my jsme věděli, že nás čeká příjemné dopoledne.

 

               

                Jako každý rok slavnostně zahájila lehkoatletické klání žáků prvního stupně Libušina fanfára. Při slavnostním zahájení ve velmi zpomaleném tempu, ale za velkého potlesku vbíhá do atria i miláček publika, nosič ohně. Již po několikáté jsme v roli předsedy olympijského výboru uvítali také pana Radka Zavřela z OVOV. Nejen on popřál všem úspěšné dopoledne.

                Soutěží se vždy v disciplínách lehkoatletických. Jedná se o běh vytrvalostní, sprint, skok daleký či vysoký, vrh koulí, hod kriketovým míčkem a oštěpem. Tyto disciplíny jsou doplněny těmi, se kterými se žáci setkávají po dobu své školní docházky na odznaku všestrannosti. Jde o hod medicinbalem vzad, trojskok z místa a skákání přes švihadlo na čas. Vše je přizpůsobeno jednotlivým kategoriím dětí.

                V rolích rozhodčích jsou učitelé I. stupně, naši tělocvikáři a některé paní vychovatelky. Na každém stanovišti pomáhají žáci devátých tříd (a letos byli mimořádně šikovní a pracovití). Další učitelé pak doprovází děti na určená stanoviště. Nic není ponecháno náhodě. Přesně podle rozpisu, přesně podle startovní listiny nastupují závodníci k závodu. V každém okamžiku máme na stanovištích po dvou třídách a děti jsou zároveň i publikem. Povzbuzují své kamarády a spolužáky, aby dosáhli co nejlepších výsledků. Nejdůležitější je překonat sám sebe, zlepšit si loňský výsledek a mít dobrý pocit. Proto se také snažíme, aby byl každý žák alespoň na třech disciplínách.

                Slavnostních ceremoniálů i závodů samotných se účastní i někteří rodiče. Především ti od prvňáčků jsou zvědavi, jak si jejich školák povede. Povzbuzují ale nejen je, a tak dotváří celkovou atmosféru závodů.

  

Napsat komentář