Atletický čtyřboj a přespolní běh

Poslední týden v září byl ve znamení sportu, jelikož v jednom týdnu byly uspořádány hned dvě sportovní akce. První akce s názvem Atletický čtyřboj se konala na naší škole. I přesto, že zde probíhají stále rekonstrukce, proběhla akce hladce a bez problémů. Soutěž byla vypsaná pro starší kategorie, proto se této akce zúčastnili pouze žáci 8. a 9. tříd. OLYMPUS DIGITAL CAMERASoutěžilo se zde ve skokanských disciplínách – skok daleký a vysoký, vrhačských – hod míčkem a vrh koulí, ve sprintu na 60m a ve vytrvalostním běhu na 800m a 1000m. Naši žáci se na tyto disciplíny připravovali v průběhu celého měsíce a přineslo to své ovoce.Jak naši starší žáci, tak i žákyně skončili na prvním místě a vybojovali si tak postup na pražské finále, které se bude konat v květnu na ZŠ Campanus. Určitě se na tyto závody budeme ještě v průběhu roku připravovat, abychom ve finále dosáhli stejně dobrých výsledků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dva dny poté se v Čimickém háji konaly závody v přespolním běhu. Do soutěže jsem přihlásil tři kategorie, a to mladší žáky a mladší žákyně. Starší kategorii reprezentovaly pouze dívky. V této soutěži je vždy velká konkurence a ukázalo se to i tento rok. Mladší žákyně skončily na 5. místě, mladší žáci na 6. místě a nejlepší výsledek předvedly starší holky, když vybojovaly po skvělém výkonu 1. místo a tím i postup na kraj, který se koná 10. října 2013 na SK Aritma Praha. Myslím si, že holky po těchto výkonech dokázaly, že i ve finále mají šanci dosáhnout skvělého umístění.

Chci poděkovat všem sportovcům za předvedené výkony a žákům 9. třídy za pomoc při organizaci atletického čtyřboje.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledky všech soutěží jak okresních, tak i krajských můžete sledovat na webových stránkách www.ddmpraha8.cz a www.ddmpraha.cz