Den otevřených dveří v Salesiánském centru

 

25.10. jsme (6.A a 6.B) se šli podívat do Salesiánského střediska mládeže. Dostali jsme na celé dopoledne průvodce (hned jsme ho překřtili na Ježíška 🙂 a začali důkladnou prohlídkou lezecké stěny – nejlépe to šlo Natce, Standovi a Pavlovi, byli jako veverky 🙂

 

IMAG3793

Poté jsme se přesunuli na stěnu ven, bohužel u ní roste dub se žaludy – bitva vzplála 🙂 Šli jsme i na exkurzi do kostela.Někteří v něm seděli poprvé a tak je zřejmě překvapil moderní interiér i pan farář Martin Hobza, který nám vyprávěl o jeho historii a vysvětloval „o co že tam běží“. Další zastávka byla u zbrojnošů, kteří žákům předvedli, jak vypadá boj podle pravidel a také je našim „krvelačným žákům“ zapůjčili :-). Podívali jsme se do Oratoře – klubu, kde si děti mohou chodit odpoledne hrát – k dispozici tu mají kalčo stoly, ping-pongové vybavení, skateboardy, kolobrndy a jiné hračky 🙂 Letos si děti mohou zřídit vstupní legitimaci zcela zdarma! Je to skvělé místo, kde trávit volný čas, zvlášť teď v zimě. Bylo to moooc hezké dopoledne!

     Zdenka Kolaříková

IMAG3832   IMAG3830

IMAG3817   IMAG3814

IMAG3810   IMAG3801

IMAG3766   IMAG3763

IMAG3756   IMAG3785

IMAG3831

Jedna odpověď na Den otevřených dveří v Salesiánském centru

 1. Alice Nutter napsal:

  Bylo to senzační.Nejdřív horolezecká stěna(ta venkovní-nápad na bitvu s žaludy byl tedy náš :D).Pak následovala vnitřní stěna-ještě větší masakr.
  Největší „šplhoun“ byla Martina,ta by tam nejraději lezla celý den.
  Pak kostel-ne nadarmo se říká ticho jako v kostele.I naše opravdu hlučná třída dokázala držet bobříka mlčení,zatímco pan farář mluvil.
  Pak zbrojnoši.Střelba z luku?Pohodička!:)Boj s meči?Zaujmout postoj a bojovat nikdy nebylo lehčí!
  Pak Oratoř…Moje věžička z kostiček dosáhla 5ti pater ale více už ne.:(
  Celý den byl bezva a hlavně jsme se neučili takže dvojitý bonus.
  Další školní výlet bych si nechala líbit.

Napsat komentář