Juchú, škola plná duchů!

Na čtvrtek 1. listopadu byla ve škole připravena prima akce „Juchú, škola plná duchů“. Dětem i nám dospělým se moc líbila.

Juchú, škola plná duchů…a jakých pěkných. První listopadový den se totiž v naší škole zjevili mírumilovní duchové z několika tříd. Nad vším dohlížel Hlavní školní duch, který už několik dnů dopředu zval na tento den a určoval řád a pravidla. Nikdo z duchů a strašidel nerušil výuku čarodějnými kousky, chemickými pokusy ani kouzly. Naopak. Kouzlili pouze nad sešitem slohu, v čemž jim byly nápomocny Černé paní v rolích učitelek. Také těm to moc slušelo. Jejich tým doplňoval Pan Dýně, jenž ten den učil ve 4. A. Dalšími předměty byla např. Hrůzostrašná matematika, Duší prvouka, nebo Pavoučí pracovky. Starší žáci – ducháci – měli i Halloweenskou angličtinu. To ale nebylo vše. Čtvrťáci si nacvičili anglické pohádky, které předvedli nejen sobě navzájem, ale i zájemcům z nižších tříd. Ve 4. B se po pohádce The Mr. Pizza pokračovalo pečením Halloweenské rajčatové pizzy.

Ve všech třídách se podle věku duších žáků diskutovalo na téma Dušičky, Památka zesnulých, Samhain i Halloween. Každý přispěl svými znalostmi, zkušenostmi a poznatky, které nakonec učitelé utřídili a doplnili.

Místo nejoblíbenějšího tělocviku se konal Rej duchů. Tam se všichni mohli dostatečně vydovádět, vytancovat a zasoutěžit si. Hloučky duchů, Bílých i Černých paní tvořily taneční skupinky, jinde se stála fronta na Závod havěti nebo Přenášení duších vajíček. Tyto soutěže byly hlavně o zručnosti. Přendávání špejlí z krabičky do krabičky jednou rukou, trefování se do hrdla lahve tužkou na niti, pohyblivý chodník, namotávání… Namotávat nit v rychlosti a na čas není úplně jednoduchá věc. Odměnou vítězným (papírovým) pavoukům nebo netopýrům byl sice jen potlesk soupeře, ale i tak to všechny bavilo. Na soutěže nám organizátoři neposkytli pravá duší vajíčka, abychom neohrozili líheň a vznik další populace. Nahradili je však nafouknutými pomalovanými balonky, které není snadné jakkoliv přemisťovat. My jsme je nosili na talíři v jedné ruce, ale také je vozili ve slalomu na sněhové lopatě. Několikrát se uprostřed tělocvičny utvořila družstva, která si předávala malý míček pouze za pomoci brady a ramene. Toto je původně anglická Halloweenská soutěž s jablíčky zvaná Apple Pass. U nás ji ale děti znají také.

Příjemné dopoledne všichni zakončili u krásně podzimně prostřených stolů ve školní jídelně. Všechny dekorace si děti k tomuto účelu vyrobily a stoly také samy nazdobily. Oběd ale nebyl v duchu dne „hrůzostrašný“, nýbrž tradičně výborný (-: .

 

Více fotografií naleznete zde.

 

Napsat komentář