Květnové sportovní úspěchy

 

 Měsíc květen nám přinesl nejen hezké počasí, ale také plno sportovních úspěchů pro naši školu. Zúčastnili jsme se atletiky, Odznaku všestrannosti a vybíjené.

 

V atletice neboli v Poháru rozhlasu jsme sbírali medailová umístění ve třech ze čtyř kategorií. Naši starší žáci vybojovali druhé místo, mladší žáci třetí místo, starší žákyně skončily těsně pod stupni vítězů a mladší žákyně okresní kolo vyhrály a zároveň jim získaný počet bodů stačil i na postup na krajské finále, kam se probojovalo pouze šest nejlepších škol z Prahy. Tam opět naše holky excelovaly a v opravdu velké konkurenci si „doběhly“ pro krásné třetí místo. Stojí určitě za zmínku, že v celkovém součtu všech škol z celé České republiky skončily na nádherném 10. místě a jen těsně jim uteklo republikové finále, kam se dostalo pouze prvních osm škol. 

Do krajského kola v OVOV jsme se probojovali již v dubnu, a to po skvělých výkonech našich žáků. Na Slavii, kde se závody konaly, děti předvedly hezké výkony, které sice na týmové vítězství nestačily, ale v individuálních výkonech se nám dařilo, nejvíce Karolíně Grofové, která obhájila loňské prvenství a postoupila na republikové finále.

Ve vybíjené jsme opět předvedli, jak je naše škole sportovně naladěná. Naši „páťáci“ postoupili do krajského finále a byli jsme jediná škola v Praze, která toto dokázala v obou dvou kategoriích. Kluci se probojovali na třetí místo a holky ještě o stupeň výše, kde nám opět jen o chloupek utekl postup na republikové finále.

Za všechny skvělé výkony a vzornou reprezentaci děkujeme.

 

Napsat komentář