Lampionový průvod MŠ Řešovské a 9.A

 

Dne 13. 11. se konal lampionový průvod MŠ Řešovské, na který naše třída přes měsíc připravovala. Letošní téma Dělání, dělání – profese bylo ušito přímo na míru pro 9. A.

 

Velmi rychle a kupodivu bez hádek jsme se dohodli, jaké profese budou zastoupeny, a tak jsme měli stanoviště fotbalistů, policistů, kuchařů, zahradnic, lékařek, kominíků a číšníků se servírkou.

IMG_3612

Ovšem na každé stanoviště bylo potřeba vyrobit kolem pěti set dárečků pro školkové děti. Nastalo stříhání, barvení jablíček a hrušek, lepení tisíce piškotů. S výrobou keramických knoflíků nám mimo našich paní učitelek pomáhala školková paní učitelka Včeláková. Napětí gradovalo. Netrpělivě jsme očekávali den D a bedlivě sledovali předpověď počasí.

004Nakonec vše dobře dopadlo. Počasí nám přálo a účast byl hojná – dlouhý světélkující průvod se vinul sídlištěm po téměř kilometrové trase. A těch odměn za poctivě vykonanou práci. Nejvíce v mrazivém podvečeru hřály roztomilé úsměvy dětí a jejich rozzářené oči, dále také pochvaly od rodičů. Celou akci ukončila velkolepá ohňová show, ale nám se domů nechtělo.

001Druhý den nás přímo ve škole navštívila paní ředitelka Foučková se svoji třídou dětiček. Nejen že nám přišla s dětmi poděkovat, ale přinesla nám sladkou odměnu v podobě vynikajícího dortu s logem mateřské školky Řešovská. Chvilkové vyrušení výuky se neslo ve velmi přátelském duchu, a tak jsme se předběžně dohodli, že to nebyla naše poslední společná akce a už se všichni moc těšíme na další spolupráci.

Velké poděkování patří celé třídě 9. A – účastnili se úplně všichni a s nadšením 🙂

Třídní učitelka 9. A – Nekvindová Marta

007  009  010

011  012  014

013     018

DSCN1646úprava     DSCN1657

0111     DSCN1652

Napsat komentář