Literární soutěž

Dne 15.4. 2013 se šestá třída  zúčastnila online kola celorepublikové literární soutěže Rosteme s knihou – Souboj čtenářů. Jako škola jsme se zúčastnili soutěže poprvé a nikdo z nás nevěděl, do čeho jdeme. Soutěže se účastní pouze žáci šesté třídy, kterým je po zaplacení startovného zasláno pět vybraných knižních titulů po pěti kusech. A naše šestá třída čítá 25 žáků, tudíž ideální pro soutěž a dělení do skupin.

Rafaelova škola

Do projektu byla zapojena celá třída a poctivě se připravovala dva měsíce. Každá ze skupin zpracovávala dle zaslaných instrukcí jednu knihu, k níž si vedla detailní čtenářský deník, který využila při online kole. Během třiceti minut měla odpovědět na 25 záludných otáz

Čertovo kopytoDůležité nebylo vyhrát, ale zúčastnit se. Stmelit třídní kolektiv, motivovat žáky ke čtení, naučit je číst s porozuměním a prověřit soutěživého ducha třídy.ek. Vzhledem k počátečním technickým komplikacím se žákům podařilo vybojovat krásné 31. místo.

 

A jaké knihy jsme četli?

Ta, která tančí s draky

Jacqueline Wilsonová: Konec snění (BB/art)

Joachim Friedrich: Čtyři a půl kamaráda a poklad na školních záchodech (BB/art)

Lucinda Hare: Ta, která tančí s draky (Zoner Press)

 Kol. autorů: Čertovo kopyto – Sborník undergroundových pohádek (Meander)

Štulcová Renata: Rafaelova škola 2: Tance nág (Mladá fronta)

Poděkovat bych chtěla paní ředitelce, že nám umožnila soutěže se zúčastnit, a velké poděkování patří celé třídě 6. A za poctivý přístup k práci a statečný boj.

Nekvindová Marta

 

Napsat komentář