Medailové úspěchy našich žáků ve florbale

V první polovině prosince se uskutečnil velký florbalový turnaj pořádaný DDM, který byl vypsán pro všechny věkové kategorie žáků škol Prahy 8. Mazurská se zúčastnila všech pěti možných turnajů a skoro všude sklidila úspěch.

Hned o první, bronzový úspěch, se postaraly naše nejmenší ratolesti. Tým byl tvořen jak z chlapců, tak i z děvčat ze 4. a 5. tříd. O den později vybojovaly naše mladší žákyně velmi cenné druhé místo, když nestačily pouze na hodně silný tým z gymnázia Ústavní. I přes velkou snahu se starším žákyním nepodařilo navázat na úspěchy mladších kolegyň, když zůstaly jen těsně pod stupněm vítězů, kde prohrály souboj o třetí místo v poslední minutě zápasu. OLYMPUS DIGITAL CAMERADalší týden přišli na řadu chlapci. Nejdříve ti mladší, kterým se bohužel jako jediné kategorii turnaj moc nepovedl a kteří nepostoupili ani ze základní skupiny. A to i přesto, že předvedli bojovný výkon. Vše následně napravili kluci starší, kdy v konkurenci 16 týmů z celé Prahy 8 dokázali tento turnaj vyhrát a postoupit tak na celopražské finále. Kluci za celý turnaj, kde odehráli 7 zápasů, obdrželi pouze jeden gól. Nemalou zásluhu na vítězství měl náš brankář a zároveň kapitán mužstva Daniel Mück. Celý tým si určitě zaslouží velký obdiv. Samozřejmě budeme chlapcům držet palce i v další fázi turnaje, kde se kluci poperou o pohár Prahy s celou pražskou elitou.

Týmy byly ve složení:

Starší děti MIX – David Seidl, Jakub Kalvas, Filip Galič, Anna Solarová (4.B); Filip Rulf (4.A); David Horníček, Adam Vavrečka, Štěpán Los, Jindřiška Jislová, Gabriela Beránková (5.A); Jan Čelovský, Alex Balda, Denisa Puršová, Martina Polívková (5.B)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mladší žákyně – Klára Slabá, Kristýna Galičová, Barbora Brokešová, Karina Šunk, Veronika Čopová (7.A); Sofie Brodáková, Kateřina Kolesničenko (6.A); Ilona Blahová (5.B)

Starší žákyně – Zemanová Anna, Zemanová Adéla, Karolína Římalová, Lucie Mrázková (8.A); Helena Rösslerová (8.B)

Mladší žáci – Roman Rizak, Erik Gregis, Sebastian Štěpánek, David Chuon, Jakub Kameník, Ondřej Ledvinka, František Šoustal (7.A); Erik Sitár (6.A)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Starší žáci – Jan Kupec, David Daněk, Tomáš Brabec (9.A); Daniel Mück, Jakub Šifner, Roman Mařík, Jan Hudák, Tomáš Weigert (8.A); Viktor Vaculík (8.B)

Za školu Lukáš Vachuta

 

Děkuji nejen všem hráčům za výbornou reprezentaci školy, ale také panu učiteli Vachutovi za přípravu žáků na jednotlivé turnaje.

Milada Bulirschová

 IMG_2773     OLYMPUS DIGITAL CAMERA     OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář