Medailové žně v atletickém Poháru Rozhlasu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V úterý 14. 5. a ve středu 15. 5. jsme opět na naší škole uspořádali velké atletické závody. Jelikož bylo krásné slunečné počasí, nic nebránilo tomu, aby každá ze zúčastněných škol předvedla svůj atletický um. Soutěžilo se vždy v šesti disciplínách – sprinterský běh, štafeta, vytrvalostní běh, dvě skokanské disciplíny, mladší žáci měli ještě hod kriketovým míčkem a starší vrh koulí. V každé disciplíně mohli soutěžit tři žáci, ale jeden žák mohl nastoupit maximálně ve dvou disciplínách + ve štafetě.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První den soutěžily dívky jak mladší, tak i starší. Bylo vidět, že se holky na tyto závody dobře vyspaly, jelikož podávaly celé dopoledne skvělé výkony a skoro ve všech disciplínách sbíraly diplomy
za umístění na stupních vítězů. Na konci dne jsme s radostí přijali zprávu, že se naše děvčata v obou kategoriích umístila na 1. místě z celkově 7 zúčastněných škol. Bohužel však do finále postupovalo podle počtu nasbíraných bodů v okresních kolech pouze 8 týmů z celé Prahy.

Naše starší dívky se umístily celkově na 11. místě a mladším utekl postup doslova mezi prsty, když se umístily na prvním nepostupovém, 9. místě. Ale i tak dívky ukázaly svoje kvality a příští rok si už postup mezi pražskou atletickou elitu určitě nenecháme ujít.

Druhý den se na našem stadionu sešli starší a mladší chlapci. Konkurence byla opravdu velká, každá ze 7 zúčastněných škol přivedla opravdu ty nejlepší atlety ze svých řad.

Naši kluci v jednotlivých disciplínách prokazovali své kvality a kráčeli za celkovým vítězstvím. Bohužel však v poslední disciplíně, kterou byl vytrvalostní běh na 1000 a 1500 metrů, se klukům moc nedařilo a na poslední chvíli ztratili své vedení. Mladší skončili na 2. místě a starší na třetím, kde bylo umístění velmi vyrovnané.

Ale samozřejmě jsou to skvělá a hlavně medailová umístění, za které chlapcům děkuji a věřím, že v podobných výkonech budou pokračovat i ve finálovém dni atletického čtyřboje.

Výsledky nejen atletických závodů, ale i ostatních sportovních soutěží, najdete na stránkách www.ddmpraha8.cz.