Naši chlapci ovládli atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 2. 5. se na naší škole uskutečnil atletický čtyřboj pro mladší i starší chlapce. V obou kategoriích bylo přihlášeno 6 škol, konkrétně ZŠ Žernosecká, Burešova, Libčická, Ústavní, Na Šutce a my jako domácí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od začátku čtyřboje vlétli naši kluci do soutěže jako blesk a hned v úvodní sprinterské disciplíně dosahovali výborných časů. Za zmínku stojí výkon Ondry Kalvase, který 60 metrů „prosvištěl“ v čase 7,90 sekundy. Avšak nejenom v této disciplíně se klukům dařilo. Všichni tři naši skokani, jmenovitě Jan Kupec, David Daněk a Viktor Vaculík, skočili do výšky 145 cm a podobný skok předvedl i mladší žák Emil Döme, který si tímto výkonem zajistil vítězství ve své kategorii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa konci soutěže přišla poslední disciplína – pro kluky méně oblíbený vytrvalostní běh na 1000 metrů. Kluci v této disciplíně bojovali jako správný tým a rvali se o každou vteřinu. Nejlépe si vedl David Daněk, který tuto trať zdolal v čase 3 minuty a 15 sekund.Pak už nezbývalo nic jiného, než sečíst všechny nasbírané body a určit vítězné pořadí. OLYMPUS DIGITAL CAMERAMusím s radostí říci, že se oběma kategoriím podařilo vybojovat 1. místo a tím pádem i postup na celopražské finále. Chtěl bych chlapce za předvedené výkony moc pochválit, jsem rád, že se k tomu všichni postavili zodpovědně a do jednoho tvrdě makali. A doufám, že s těmito výkony budou pokračovat i dále a mezi pražskou atletickou elitou se neztratí.

Za týden nás čekají ještě jedny atletické závody a to Pohár rozhlasu. Věřím, že se i na tyto závody dobře připravíme a předvedeme další skvělé výkony!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA ještě soupisky.

Za mladší chlapce závodili Michal Mrázek, Emil Döme, Michal Miler, Vojtěch Polák
a Alexander Jenš.

Za starší chlapce závodili Jan Kupec, David Daněk, Ondřej Kalvas, Viktor Vaculík, David Gorol a Jakub Šifner.

 

Lukáš Vachuta

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAObrovská gratulace a poděkování patří samozřejmě všem aktérům skvělého postupu do celopražského finále i jejich trenérovi, panu učiteli Vachutovi. Do dalších bojů DRŽÍME PĚSTI

 

Milada Bulirschová

Napsat komentář