Novoroční pětiboj všestrannosti Romana Šebrleho a Roberta Změlíka

 

Naše škola skvěle uspěla v Novoročním pětiboji všestrannosti Romana Šebrleho a Roberta Změlíka.

Ve středu 6. 2. 2013 se naše škola zúčastnila Novoročního pětiboje všestrannosti, který byl pořádán olympijskými vítězi Romanem Šebrlem a Robertem Změlíkem. Na této akci byli přítomni OLYMPUS DIGITAL CAMERA
i další významní legendární sportovci jako je Dana Zátopková či Šárka Kašpárková a ještě stále ti aktivní, například Petr Koukal. Vše se konalo na Podvinném mlýně v aréně Sparta. Akce byla výborně organizována a byla doprovázena autogramiádou, sportovní exhibicí slavných sportovců a také vystoupením Olgy Lounové.

Soutěže se mohli zúčastnit vždy čtyři chlapci a čtyři dívky narozeni v roce 1999 až 2002. Každý ročník musel být alespoň jednou zastoupen. Po pečlivém výběru těch opravdu nejvšestrannějších sportovců byli na tuto akci školou nakonec nominováni: Anna Zemanová, Adéla Zemanová, Kristýna Galičová, Viktor Vaculík, Gabriel Dimitrov (všichni ročník 1999), dále pak Michal Mrázek (2000), Ilona Blahová (2001) a náš nejmladší člen výpravy Filip Galič (2002).OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pětiboj obsahoval následující disciplíny: trojskok z místa, sed-lehy, skákání přes švihadlo,
hod medicinbalem a basketbalový driblink. Všichni sportovci museli absolvovat všechny disciplíny a sbírali tak body pro svůj tým.

Naše výprava si zaslouží velký obdiv, jelikož od začátku soutěže podávala výborné výkony a bojovala o co nejlepší umístění. Z konkurence 42 týmů z celé Prahy se naše škola umístila na krásném 11. místě s celkovým součtem 16 641 bodů. K probojování se do nejlepší desítky nám chybělo pouze 55 bodů. V individuálních výkonech se dařilo Michalovi Mrázkovi, když vyhrál v disciplíně skákání přes švihadlo ve své kategorii, a v celkovém součtu bodů ze všech disciplín se na pěkném 25. místě, ze všech 164 chlapců, umístil Gabriel Dimitrov. Ale samozřejmě všechny dosažené výkony našich žáků byly skvělé a počítaly se do celkového týmového součtu, který byl nejdůležitější.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naši Prahu 8 dále skvěle reprezentovaly také ZŠ Burešova, Na Slovance, Žernosecká
a Dolákova. Všechny konečné a podrobné výsledky můžete nalézt na www.ovov.cz.

Děkujeme našim žákům za účast na tak velké sportovní akci, kde jsme dokázali naši základní školu Mazurskou zase o něco více zviditelnit a dokázat, že jsme připraveni bojovat o ty nejlepší výsledky ve všech sportovních disciplínách!

 Za ZŠ Mazurská Lukáš Vachuta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář