Okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů na Mazurské

V pátek 10. 5. se na naší škole uskutečnilo okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů pro Prahu 8, který zastřešují naši desetibojaři, mistři ve svém oboru, Roman Šebrle a Robert Změlík. Soutěž se skládala ze sedmi disciplín – trojskok, hod medicinbalem, sedy-lehy, kliky, přeskoky přes švihadlo, běh na 60 metrů a dvouminutový basketbalový driblink nebo běh na 1000 metrů. Děti si v těchto dvou disciplínách mohly vybrat. Bohužel kvůli špatnému počasí se neuskutečnil běh na 60 metrů, tudíž do konečného součtu bodů se počítalo pouze 6 disciplín.

OVOV (1)Soutěžila zde družstva složená ze čtyř chlapců a čtyř děvčat, jejichž rok narození musel být v rozmezí 1999 až 2002, a poté i jednotlivci, kde mohly soutěžit děti i o rok starší, tzn. ročník 1998. Okresního kola se nakonec zúčastnilo 6 škol – ZŠ Burešova, Dolákova, Na Šutce, Hovorčovická, Palmovka a my jako domácí.

Za naši školu bojovali Adéla Zemanová, Anna Zemanová, Kristýna Flašková, Kristýna Galičová, Gabriel Dimitrov, Viktor Vaculík, Michal Mrázek a David Seidl. Všichni tito soutěžící sbírali body do konečného celkového pořadí. Za jednotlivce, kteří bojovali sami za sebe, nastoupili Klára Slabá, Karolína Římalová, Barbora Brokešová, David Gorol, Filip Galič, Sofie Brodáková a Ilona Blahová.

OVOV (2)Soutěž byla fyzicky náročná, ale i tak děti bojovaly opravdu statečně. Všechny zúčastněné školy prokazovaly své kvality a praly se o první dvě místa, která zajišťovala postup na krajské finále.

Našich 15 dětí mělo po celé soutěžní dopoledne plno elánu, hýřilo optimismem a odměnou jim bylo celkové 1. místo v kategorii družstev, ale i jednotlivci sklízeli skvělá umístění. Naší třešničkou na dortu byla Ilona Blahová, která vybojovala nejlepší výkon v celé dívčí kategorii. Ten se počítal v poměru věk/výkon. Odměnou jí byl dárek v podobě běžeckých bot a treter.

Na dalším krásném a hlavně postupovém 2. místě skončila ZŠ Na Šutce a 3. místo vybojovala ZŠ Dolákova. Ostatní celková umístění všech družstev a jednotlivců, fotky a ostatní informace najdete na stránkách http://www.ovov.cz/okresni-kola/kraj/praha.

OVOV (3)Chtěl bych poděkovat všem školám za účast, učitelům jednotlivých škol, kteří měli zájem se zúčastnit a podíleli se též na organizaci soutěže a jen díky nim celá akce proběhla hladce a bez jakýchkoliv komplikací. Také bych rád poděkoval našim žákům 9. třídy za pomoc při organizování a největší poděkování patří hlavnímu organizátorovi Radku Zavřelovi, který celou akci řídil a postaral se o hodnotné ceny a skvělou atmosféru.

Na závěr je nutné popřát všem dětem, které postoupily, mnoho úspěchů na pražském finále a také aby dobře reprezentovaly Prahu 8 a popraly se o postup na republikové finále.

Lukáš Vachuta

Také já děkuji všem aktérům báječného sportovního dopoledne, ať již se ho zúčastnili jako závodníci, organizátoři či pomocníci hlavního organizátora. Vítězům a všem postupujícím moc gratuluji a věřím, že se v celopražském finále, které se bude konat 4. 6. neztratí a svými skvělými výkony dosáhnou stejných úspěchů jako v obvodním kole Prahy 8. Budeme držet pěsti.

Milada Bulirschová

Jedna odpověď na Okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů na Mazurské

  1. Alice Nutter napsal:

    Lépe,než paní Bulirschová bych to neřekla.I já budu držet palce,tak at‘ nám to vyjde.:)

Napsat komentář