9. zasedání Školské rady

9. zasedání Školské rady

24. května 2012

Přítomni:
Markéta Paulusová – předsedkyně ŠR, zástupce zřizovatele
Markéta Moučková – místopředsedkyně ŠR, zástupce rodičů
Ivana Alblová – vedoucí školní jídelny
Ing. Daniel Rovný – zástupce spol. IDT Praha, správce počítačové sítě (na část jednání)
Nepřítomna:
Mgr. Zdeňka Kopečná – zapisovatelka ŠR, zástupce pedagogů (nepřítomna z důvodu vyučování)

1. Návštěva školní jídelny spojená s degustací oběda

V tento den navštívil školní jídelnu šéfkuchař společnosti Varnea a.s. pan Pavel Knedla a s kolektivem kuchařek naší školní jídelny připravili velmi chutná jídla. Degustaci provedly obě zástupkyně školské rady a jídlo bylo opravdu výborné.

Bohužel i přes to, bylo po skončení výdeje obědů velmi mnoho zbytků. Možná by našich malým strávníkům lépe chutnaly různé hamburgery, hranolky, omáčky s knedlíkem, špagety s kečupem a podobně. Vypadá to, že na zdravé jídlo si hodně žáčků nepotrpí. Ve školní jídelně se nyní pravidelně objevují i jídla ze zdraví prospěšných surovin (cizrna, bulgur, šmakoun, hlíva ústřičná, ovesné vločky, polenta atd.). Ovšem ze statistik vyplývá, že nejsou příliš objednávána. Nicméně, kdo se chce stravovat chutně a ještě i zdravě, tu možnost má.

Žáci mají rovněž nyní k dispozici chlazenou neslazenou vodu a kromě ovocných sáčkových čajů se zařazuje i 50% džus. Nepodávají se již žádné nápoje z prášku. Kromě dochucovadel polévek se rovněž nepoužívají žádné polotovary, vyjma bramborových knedlíků, kde je komplikovaná příprava z hlediska hygienických požadavků.

Vedoucí školní jídelny paní Alblová bude od 1.6. do 30.11. 2012 navštěvovat kurz výživového poradce a suplementace (doplňování stravy o zdraví prospěšné mikroelementy, které ve stravě chybí nebo v ní nejsou v dostatečné míře zastoupeny). Nové zkušennosti bude moci aplikovat ve stravovacím systému.

2) Rošíření systému VIS ve školní jídelně

Systém bude v současné době rozšířen pouze o možnost objednávání on-line objedů přes internet s platností od 1.9. 2012.

Možnost rozšíření o dotykovou obrazovku ve školní jídelně bude ponechána na rozhodnutí nového vedení školy s ohledem na vyšší investici.

 

V Praze 24.4. 2012

Zapsala: Markéta Moučková v.z. za Zdeňku Kopečnou