Souhrn sportovních úspěchů v tomto školním roce

Další školní rok nám utekl jako voda a s ním skončily i veškeré sportovní akce, které probíhaly po dobu celého roku. Naše škola se zúčastnila mnoha akcí a skoro všude sklízela úspěchy a sbírala body do konečného pořadí škol. Myslím si, že je velkým úspěchem, že se naše škola umístila na krásném celkovém 3. místě ze všech škol Prahy 8. Do tohoto pořadí jsme přispívali skvělými výkony ve všech sportovních odvětvích. Patří sem úspěchy z atletiky, kde jsme sbírali medaile ve všech kategoriích a výborně bojovali i mezi pražskou elitou. V trojboji naše děti dokonce vyhrály a staly se mistry celé Prahy. Dále jsme excelovali ve florbalu, kde jsme opět vybojovali medaile. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAChtěl bych hlavně připomenout velký úspěch našich starších žáků, kteří tento turnaj vyhráli z konkurenčních 15 škol. Úspěšní jsme byli také v basketbale mladších dívek, které postoupily na celopražské finále a i tam předváděly skvělé výkony. Ve stejném složení pak dívky vybojovaly i 2. místo na Praze v házené a měly šanci zúčastnit se i celorepublikového finále, ale okolnosti nám to bohužel neumožnily. Medailové úspěchy jsme slavili i v jiných soutěžích jako například ve šplhu, vybíjené či ve fotbale. Nesmím také zapomenout zmínit úspěchy v soutěžích, které nepořádalo DDM – jako byl Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů, který jsme v Praze 8 vyhráli, a dále pak 3. místo ve střelecké soutěži rovněž Prahy 8.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa závěr bych chtěl dětem velmi poděkovat za předvedené výkony, těmito úspěchy jsme naši školu opět dokázali více zviditelnit. Doufám, že v tomto tempu, ne-li ještě rychlejším, budeme pokračovat i příští rok a budeme dokazovat, že naše škola patří se svými sportovními výkony mezi nejlepší na celé Praze.

Úplným závěrem bych chtěl popřát dětem hezké prázdniny a doufám, že se všichni v plné síle na začátku září opět zase sejdeme.

 Lukáš Vachuta

Také já děkuji jménem svým i jménem paní zástupkyně všem sportovcům školy za skvělou reprezentaci a také panu učiteli Vachutovi, který se na našich sportovních úspěších podílel nemalou měrou. Hezké prázdniny a hodně sportovních úspěchů i příští školní rok.

 Milada Bulirschová

 

Napsat komentář