Začal nový školní rok

Je ráno 3. září a škola zase ožila veselými hlasy dětí. Do školy přicházejí nejen žáci druhých až devátých tříd, ale k slavnostnímu zahájení školního roku se chystají i naši noví žáčci, prvňáčci. Je jich opravdu hodně. Ve třech prvních třídách celkem 72. O čem asi přemýšlejí? Těší se do školy a na paní učitelky? Těší se na nové kamarády? Podle jejich rozzářených očí to vypadá, že se do školy opravdu těší. Také my ve škole se na ně moc těšíme.

A už je tu slavnostní zahájení školního roku. Letos proběhlo pro nepřízeň počasí v kinosále školy. Na úvod zazpívali svým novým spolužákům 3 písničky žáci 5. A pod vedením paní učitelky Láníkové. Poté přivítala prvňáčky i jejich rodiče ředitelka školy. Naše prvňáčky přišla nejen pozdravit, ale také povzbudit v pro ně tak důležitý den, v den jejich nástupu do základní školy, radní paní Anna Kroutil. Spolu s paní zástupkyní a panem zástupcem jim předala jako upomínku na tento den medaile „Prvňáček“, ředitelka je pasovala na školáky a potom se děti se svými třídními učitelkami, a také s rodiči, odebraly do svých, slavnostně vyzdobených, tříd. Přejeme jim, aby se v naší škole cítili dobře a hlavně, aby se naučili spoustu nových věcí, které uplatní při dalším studiu.

Nový školní rok začal. Přeji všem – žákům, učitelům, zaměstnancům i rodičům – krásný, bezproblémový a především úspěšný školní rok 2018 – 2019.

Milada Bulirschová, ředitelka školy

Napsat komentář