Obrovské úspěchy ve florbale

V průběhu listopadu a prosince se hrály florbalové turnaje ve všech věkových kategoriích.

 

15.a 16. listopadu se florbalového turnaje zúčastnili chlapci kategorie III. (rok narození 2009 a mladší). První den jsme jednoznačně ovládli základní skupinu a po 3 výhrách jsme se mohli těšit na finálový den, do kterého postoupilo jen 6 nejlepších škol z Prahy 8. Herním systémem každý s každým nás čekalo 5 zápasů. Hned první proti ZŠ Žernosecké jsme bohužel prohráli 4:3, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor v cestě za celkovým vítezstvím. V dalších nesmírně vyrovnaných zápasech, kde rozhodovaly detaily, jsme totiž pokaždé vyhráli. I tak to stačilo „pouze“ na druhé místo.

Všem klukům děkujeme za skvělou reprezentaci. Stříbrný tým tvořili: Vašek Zurynek, Adam Kindl, Kevin Vondruška, Míra Hromádko, Kuba Lubas, Lukáš Stříteský, David Švíř, Honza Šusta, Filip Zeman, Štěpán Melichar a Denis Hořák.

 

Naši nejstarší kluci se po postupu ze skupiny také dostali do šestičlenné finálové skupiny. Tady už se hrál opravdu skvělý florbal a o výsledku rozhodovaly detaily. Po dvou výhrách, dvou prohrách a jedné remíze jsme se umístili na celkovém krásném čtvrtém místě.

Naši školu reprezentovali: Filip Grof, Tadeáš Tylich, Filip Ryboš, Adam Fridrich, Vojtěch Švíř, Štěpán Pour, Antonín Horváth a Damián Bartůněk.

 

 

 

 

Svoje turnaje sehrály také dívky. Nejdříve mladší žákyně, které po senzačním vítězství v celém okresním kole zaslouženě postoupily do krajského finále, kde po dvou odehraných dnech se umístily nakonec na krásném 4. místě z celé Prahy.

Starším holkám se nedařilo jako mladším, ale i tak zaslouží pochvalu za pěkné 7. místo.

 

 

 

 

Na začátku prosince sehráli turnaj i chlapci z prvního stupně. Nejdříve ve věkové kategorii 2013 a mladší, kde se utkalo mezi sebou 6 škol. V herním systému každý s každým kluci vybojovali pěkné třetí místo. O den později se spolu utkali chlapci věkové kategorie 2011 a mladší. Turnaje se zúčastnilo 10 škol. Naši chlapci po skvělých výkonech dokráčeli až do finále, kde těsně a smolně prohráli se ZŠ Bohumila Hrabala a utekla jim šance postoupit do krajského finále. Takovou šanci si však už nenechali vzít v celorepublikovém turnaji ČEPS CUP ( https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/ ), kde porazili všechny soupeře a probojovali se do krajského kola, které je čeká 10. ledna.

Mladší chlapci: Jan Kadeřábek, Tomáš Novák, Adam Pavlata, Denny Eibner, Matouš Fridrich, Martin Harvařík, Tobiáš Rezek, Albert Pelikán a Kristián Kott

Starší chlapci: Antonín Peroutka, Jan Zurynek, Josef Zurynek, Matěj Harvařík, Matyáš Kašpar, Jan Andrášek, Kristýna Fajtová, Petr Jirovský, Ondřej Víšek a Viktor Dubský

Všem sportovcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Učitelé TV

 

Comments are closed.

Základní škola Mazurská, Praha 8, Svídnická 1a

Svídnická 599/1a
181 00, Praha 8 – Troja
ID datové schránky: e2mxdbs

IČO 60433329, DIČ CZ60433329

Sekretariát: 601 566 747