Předškolácké „KOČIČINY“

Dne 8. června se na naší škole uskutečnily „Kočičiny“. Byla to velmi úspěšná akce pro předškoláky, kteří se letos nemohli osobně zúčastnit zápisu do školy.

A na ten se děti vždy těší. I v úterý to bylo znát na rozzářených tvářích šťastných dětí. Někde se objevily i slzičky, ale nakonec u všech zvítězila pýcha nad úspěchy a zvládnutím úkolů. Ty byly na osmi stanovištích, kde se plnily úkoly, za které se dostávaly body – „kocouři“ do kartičky. Na konci na každého čekala malá odměna.

Na osmi stanovištích provázely děti paní učitelky a vychovatelky, mezičlánkem byli žáci „kočičáci“ z  5.C. Ti pomáhali nejvíce u kocoura Sportovce, kde bylo připraveno hned několik stanovišť i „kočičí dráha“ se skokem na bednu. Na jiném stanovišti mohly děti předvést své schopnosti pěvecké či recitační, zručnost při zavazování tkaniček u kocoura Šikuly nebo počtářské  znalosti s geometrickými tvary u kocoura Počtáře. U kocoura Filuty museli všichni zapojit i hlavu, neboť bylo potřeba přemýšlet nad zadanými úkoly a hádankami. Kocour Písař zase vyžadoval plné soustředění na přesné čáry a tahy se správným držením tužky.

Hodně dětí zůstalo na hřišti i po splnění úkolů a užívaly si pěkného počasí a dobré nálady. Rodiče na ně mohli být hrdí.

Pavlína Zátopková

 

Comments are closed.

Základní škola Mazurská, Praha 8, Svídnická 1a

Svídnická 599/1a
181 00, Praha 8 – Troja
ID datové schránky: e2mxdbs

IČO 60433329, DIČ CZ60433329

Sekretariát: 601 566 747