Úspěchy našich žáků ve vědomostních soutěží

Na začátku druhého pololetí se naši žáci zúčastnili školního kola ve třech vědomostních soutěží.

OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

8. února proběhla na naší škole olympiáda z českého jazyka. Této soutěže se zúčastnili žáci osmých a devátých ročníků, celkem 11 dětí. Vedle mluvnických dovedností se museli žáci popasovat se zadaným slohovým úkolem na téma „U nás na návsi“ a „U nás na náměstí“. Fantazii se meze nekladly, takže bylo z čeho vybírat. Nejlépe si vedli a do obvodního kola postoupili Milan Mityska a Ondra Štěpka, oba z 9. A  Blahopřejeme.

Jana Chalupová

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Školní kolo dějepisné olympiády na téma Šlechta v 19. století proběhlo 1. února za účasti šesti žáků z osmých ročníků. Do březnového okresního kola postupuje z prvního místa Anička Žižková z 8. A, dále Aneta Vojcová a Angelina Turková z 8. B. Blahopřejeme a držíme palce do vyššího kola.

Aneta Siváková

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Biologická olympiáda je soutěž, ve které mohou žáci prokázat své znalosti z přírodopisu. Letos se koná již 56. ročník. Tématem pro kategorie D a C (6. – 9. ročník) je Jak přežít zimu. Biologická olympiáda je náročná soutěž a vyžaduje domácí přípravu. Účastníci si musí pročíst studijní text (letos má přes 100 stran) a naučit se poznávat několik set rostlin, hub a živočichů.

Školní kolo má tradičně tři části: test, který ověřuje znalost studijního textu, „poznávačku“ a laboratorní práci.

V letošním roce školním kolem úspěšně prošli tři žáci: Linda Laváčková z 8. A, Anna Žižková z 8. A a Matyáš Volavka ze 7. C. V dubnu je čeká obvodní kolo, ve kterém se utkají se soutěžícími z dalších škol Prahy 8. Jako vstupenka do obvodního kola slouží seminární práce, na které teď všichni tři pracují. Její téma si vybrali z okruhů navržených pro letošní ročník BiO: pupeny opadavých dřevin, fenologická pozorování, houby v zimě, ptáci na krmítku a živočichové v zimě.

Do obvodního kola biologické olympiády přejeme našim žákům hodně úspěchů!

Zdeňka Kopečná

Comments are closed.

Základní škola Mazurská, Praha 8, Svídnická 1a

Svídnická 599/1a
181 00, Praha 8 – Troja
ID datové schránky: e2mxdbs

IČO 60433329, DIČ CZ60433329

Sekretariát: 601 566 747