Sportovní dny na Mazurské

Každým rokem míváme na Den dětí Mazurský jarmark. Letos nám to „koronavirus“ všechno překazil  a Dětský, alias sportovní den (jelikož ani olympiáda nebyla) byl na konci června.

 

Vyhovět všem pravidlům nebylo lehké, ale nakonec byly děti velmi spokojené. Sportovci mohli běžet dlouhou trať, skákat přes švihadlo nebo jako v OVOV překonat spolužáky v postoji čápa či trojskoku z místa. A komu se něco nepovedlo, nemusel řešit svůj výsledek. Medaile dostali za ročník vždy jen ti nejlepší, ale diplom každý.

Pro ty hravé byla připravena opičí dráha, kde byl jako atrakce již tradičně přeskok, nebo spíše výskok na švédskou bednu. Pro některé bylo novinkou podbíhání lana, ale hned se to všem zalíbilo. Děti také mohly ukázat obratnost při skákání podle různě natočených šipek, bylo také házení ringem nebo oštěpem na cíl a slalom florbalisty. Nechybělo také odpočinkové stanoviště, kde byly připraveny pro děti obrázky s deseti rozdíly a bludiště.

Na hřiště se dostaly ale jen dva ročníky. Ve středu prvňáčkům ráno pršelo, dráha s disciplínami byla proto v přízemí školy. Protože ale přestalo, mohli alespoň na běh a konečné vyhlášení výsledků ven. V pátek to 4. a 5. třídy měly horší, protože lilo celý den. Dobrou náladu jim to ale nezkazilo a i oni si den užili. Myslím, že málokomu chyběl běh na 1 000m nahrazený hodem vzad medicinbalem.

Celkový dojem? „Konečně akce. Bez čekání na stanoviště, se svou skupinkou, v poklidu a s úsměvem.“ Nakupování za Mazury ani nechybělo…

Chtěli bychom poděkovat Spirále a žákům z 8.- 9. ročníku za výpomoc při organizaci sportovních dnů.

Pavlína Zátopková, Kamila Zátopková

Comments are closed.

Základní škola Mazurská, Praha 8, Svídnická 1a

Svídnická 599/1a
181 00, Praha 8 – Troja
ID datové schránky: e2mxdbs

IČO 60433329, DIČ CZ60433329

Sekretariát: 601 566 747